מסע אל הקרטרה אוסטראל

הקרטרה אוסטרל זהו כינוי לכביש מספר 7 החוצה את פטגוניה הצ'יליאנית, ונחשב לאחת הדרכים היפות בעולם. הכביש מתחיל בעיר הנמל פוארטו מונט ומסתיים אחרי למעלה מ-1,200 קילומטר בעיירה נידחת בשם וילה אוהיגינס. הדרך הנפלאה הזו נחנכה בסוף שנות ה-80 על פי תכנית פינושה, אז נשיאה הדיקטטורי של צ'ילה, לחבר את פטגוניה הצ'יליאנית, הכפרים הנידחים, חוות הבודדים והערים. 
בנסיעה ובטיול שלנו בדרך נחלוף על פני יערות עבותים, קרחונית תלויים, עמקים ואחו פוריים, הרי געש, אגמים בשלל צבעי הכחול-תורכיז, לשונות ים, הרים, וצוקים מרשימים. האוכלוסייה לאורך הדרך יחסית דלילה, ערבוב של צ'יליאנים מקומיים, העברת סחורות, תיירים, ואף כמה קהילות אינדיאניות. באיזורים רבים זהו הכביש היחיד בסביבה. 
לדרך יש כמה נקודות יציאה/סיום: פוארטו וואראס ליד פוארטו מונט היא האופציה הנוחה ביותר בצפון, ובלמסדה היא האופציה הנוחה ביותר בדרום וזה בזכות שדות התעופה לטיסות פנים, אך ניתן לצאת גם מברילוצ'ה שבצפון פטגוניה הארגנטינאית ואף מאל צ'אלטן שליד אל קלאפטה בדרום הארגנטינאי. 
בדרך כלל ליציאה או חזרה בארגנטינה יש עלויות נוספות של חציית גבולות. 
המסלול המוצע כאן הוא רק אחד מיני רבים אך הפופולרי ביותר. ניתן להאריך ואף לקצר את משך הנסיעה כשהמינימום הנדרש הוא חמישה ימי טיול אך הדבר ידרוש קצת יותר לרוץ את המסלול.

מחיר

טיול בהתאמה אישית, מחיר משתנה

תדירות

נובמבר עד אפריל
צרו קשר - נשמח לעזור לכם ולעמוד לשירותכם בכל נושא
יום 1 I פוארטו ואראס לצ׳ייטן
אנו מתחילים את מסענו בקרטרה בפוארטו ואראס משם נצא בנסיעה דרומה לכיוון צ׳ייטן.
בדרכנו נחצה 3 אגמים במעבורות (יחד עם הרכב), תוך נסיעה לצד הפיורדים הפטגוניים ודרך פארק פומלין.
לינה בצ׳ייטן

יום 2 I צ׳ייטן ופוייאפי
היום לאחר ארוחת הבוקר נצא לטיול רגלי קצת באזור (אופציה נוספת לפעילות בוקר היא לרחוץ במעיינות חמים טבעיים). לאחר הטיול / רחצה נעזוב את צ׳ייטן ונמשיך בנסיעה דרומה על כביש מספר 7, תוך שנעבור את אגם וקרחון יילקו (Yelcho), פסגות קסומות ואגמים יפהפיים.
נמשיך בנסיעתנו דרומה לצד נהר פלנה (Palena) עד שנגיע לפוארטו פויוואפי (Puyuhuapi) שם נתמקם ללילה השני במסענו.
בערב במידה ומעוניינים ניתן לצאת למעיינות חמים על קו החוף של אגם פויוואפי, שם אם יתמזל מזלנו אולי נצליח להבין בדולפינים שחורים קטנים השוחים באגם.
לינה בפויוואפי

יום 3 I  הקרחון התלוי וקוייאקה
היום נצא לטיול אל עבר הקרחון התלוי בפארק הלאומי Queulat. עם ההגעה אל הפארק נצא לטיול רגלי קצר (ניתן לצאת לשייט קצר במקום).
לאחר הטיול בפארק נמשיך בנסיעה דרומה, הפעם על כביש סלול לאורך נהר סימפסון עד שנגיע אל מקום הלינה שלנו ללילה הזה, העיר קוייאקה, בירת המחוז.
לינה בקוייאקה

יום 4 I  מערת הידיים וריו טרנקילו
הבוקר, נמשיך במסענו דרומה אל עבר שמורת הטבע Cerro Castillo, זוהי שמורת הטבע היפה ביותר בצ׳ילה בה נצא למספר טיולים רגליים קצרים. ניתן לחלופין גם לצאת לרכיבת סוסים בין נופים מדהימים.
נעצור לארוחת צהריים ואחריה נגיע אל ״מערת הידיים״, מערה פרה-היסטורית המתוארכת ל-11,000 שנים לפני הספירה.
לאחר הביקור במערה נמשיך בנסיעה על כביש מספר 7 עד אשר נגיע לפוארטו ריו טרנקילו, כפר מקסים למרגלות אגם ג׳נרל קררה (General Carrera Lake) ולצד נהר טרנקילו.
ניתן בתוספת תשלום לעלות על שייט אל מערות השייש, אלה הן מערות יפהפיות השקועות חלקית בתוך מי הטורקיז הזוהרים של אגם קררה. מחזה יוצא דופן.
לינה בריו טרנקילו

יום 5 I ריו טרנקילו עד צ׳ילה צ׳יקו וסיום הקרטרה
הבוקר נטייל מעט בכפר ולאחר מכן נצא דרומה לכיוון פוארטו גוואדל (Puerto Guadal). נמשיך מזרחה על כביש 265 לאורך נהר ג׳נרל קררה עד שנגיע לעיירת הגבול צ׳ילה צ׳יקו (Chile Chico) שם מסתיימת הקרטרה אוסטרל ומסענו המופלא בטבע הפראי של צ׳ילה.
לינה בצ׳ילה צ׳יקו

יום 6 I  צ׳ילה צ׳יקו ומעבר אל פונטה ארנס
העברה מצ׳ילה צ׳יקו אל שדה התעופה בבלמסדה שם נעלה על טיסה אל פונטה ארנס לכיוון תחנתינו הבאה בטיול.
 • ההדרכה בקרטרה אוסטרל הינה בספרדית, ניתן להוסיף מדריך דובר עברית בתוספת תשלום (המדריך הוא גם הנהג, מקצועי המכיר היטב את הדרך).
 • לינה בצימרים ובתי מלון לאורך המסלול על בסיס ארוחת בוקר (שמות המקומות המדויקים יינתנו בטרם היציאה) 

 • חלק מהכניסות לפארקים / פעילויות אינן כלולות במחיר הטיול. להלן פירוט המחירים:
 • מעיינות חמים - 16-30 דולר לאדם
 • כניסה לפארק הלאומי Qeulat - 8 דולר לאדם
 • רכיבה על סורים בשמורת הטבע Cerro Castillo - 35-60 דולר לאדם (תלוי באורך הטיול)
 • כניסה ל״מערת הידייים״ - 3 דולר לאדם
 • מערות השייש - 15 דולר לאדם
 • התוכנית של הקרטרה אוסטרל המוצגת הינה תוכנית לדוגמא, יש לקחת בחשבון שזו תוכנית מאוד גמישה הניתנת לשינויים תוך כדי המסלול, בהתאם לתנאי הדרך, מזג אויר וכו׳.
 • סדר הטיולים עשוי להשתנות, לא יכולו שינויים בתוכנית.
 • כל הלינה הינה על בסיס ארוחת בוקר.
 • התוכנית של הקרטרה אוסטרל המוצגת הינה תוכנית לדוגמא, יש לקחת בחשבון שזו תוכנית מאוד גמישה הניתנת לשינויים תוך כדי המסלול, בהתאם לתנאי הדרך, מזג אויר וכו׳.