מאכלים ברזילאים

כדי באמת לחוות מקום מסוים מומלץ לטעום כמה מהמאכלים המקומיים. בברזיל יש מגוון מאכלים יוצאי דופן שאופייניים רק לה, פירות אקזוטיים, פירות ים ודגים טריים טריים והרבה הרבה בשר.
הנה סקירה קצרה של מאכלים מקומיים הפופולריים ברחבי ברזיל

קוקוס קר וטרי - Coco Gelado
לשתות ישר מהקוקוס ולהרגיש את הטבע. מרענן, מרווה ובריא! טיפ של מקומיים: אחרי שסיימתם לשתות אתם יכולים לבקש מהמוכר שיפתח לכם את הקוקו כדי שתוכלו לאכול את הבפנים.

מוקיקה - Moqueca
זהו תבשיל עם דגים\פירות ים המוגש חם ומבעבע במחבת ברזל. מקור התבשיל בצפון ברזיל ומשלב בטעמו חלב קוקוס ולבבות דקל, יייייאאאאמממיייי!!

קיבה - Kibe
דומה לקובה מעיראק, הקיבה כבש את ברזיל, הגיע לפה יחד עם מהגרים והברזילאים התאהבו, הפסקת צהריים מושלמת יחד עם קוקוס קר.

אסאי עם גרנולה - Acai
פרי טרופי מהאמזונס שכבש את העולם. לא נכביר במילים, פשוט לנסות. בריא, מרענן, משביע וממש טעים!

טפיוקה - Tapioca
מוגשת בשתי ורסיות עיקריות; הראשונה קרפ עשוי מגרגירי טפיוקה ממולא במתוק (גויאבדה- ריבת גויאבות אדומות/חלב ממותק ושבבי קוקוס/שוקולד עם בננות) או מלוח (גבינה מותכת עם בשר/עוף ועוד). ורסיה שניה היא עוגת טפיוקה עם מלא שבבי קוקוס יבשים וחלב ממותק.
הטפיוקה עשויה מקמח יוקה (או בשפת המקומיים מנג'יוקה) והיא מאכל נפוץ בברזיל הנמכר בעגלות הרחוב, קונדיטוריות או סופרים.
אנחנו ממליצים על קרפ טפיוקה ממולא בגויאבדה- מתוק מתוק וטעים!! אבל זהירות לא להתמכר כי לא משנה באיזו ורסיה תבחרו הטפיוקה עשירה לא רק במתיקות אלא גם בקלוריות!

פיג'ואדה - Feijoada
תבשיל שעועית עם או בלי בשר (לרוב בשר חזיר) המוגש לצד אורז. הפיג'ואדה הוא מאכל עממי הנמכר בכל רחבי ברזיל, כאשר באזורים שונים הוא מקבל שינויים קלים (שעועית שחורה, חומה וכו').

בשר - Carne
ברזיל היא אחת מחמש מגדלות הבקר הגדולות בעולם וארוחת בשרים ברזילאית מסורתית היא כזו שיושבים בשולחן והמלצר מגיע וחותך לכם פרוסות מנתח גדול ומובחר, ויש הרבה כאלו. הברזילאים אוהבים את הבשר שלהם עשוי. אם אתם רוצים את מידת ההכנה שלכם מדיום תגידו למלצר שאתם מעוניינים Mal pasado, בתרגום חופשי הם קוראים למדיום "עשוי רע".