הקרנבל בברזיל - מידע

הקרנבל בברזיל הוא חג ענק, מסורת ארוכת שנים וחגיגה שמחה וגדולה הנחגגת בכל רחבי ברזיל.
תוכלו למצוא בעמוד זה מידע שימושי למטייל על ארועי הקרנבל, תנאי לינה ואיפה חוגגים, בתקווה שאחרי שתקבלו את כל המידע תדעו בדיוק מהו הקרנבל המתאים לכם.
רוצים להשכיר דירה? להזמין חבילת נופש לקרנבל? כרטיסים? כנסו לעמוד הקרנבל באתר שלנו או צרו איתנו קשר.
הקרנבל הוא חג נוצרי אותו חוגגים בכל העולם אך עם זאת הקרנבל בברזיל נחשב לגדול, הססגוני, והצבעוני בעולם. בשנות החמישים החליט נשיא ברזיל על מתן חופשה כללית בזמן החג וחופשה זו הייתה האות לפצוח בחגיגות הקרנבל בצורתם כפי שנחגגות היום כשהחגיגות משלבות את כל מסורות ברזיל, האירופאית והאפריקאית יחד עם המורשת המוזיקלית שהתפתחה בברזיל מדינת החופים. 

הקרנבל בברזיל הוא מופע סמבה מרהיב ומיוחד אליו מתכוננים בתי הספר לסמבה כל השנה. מופע הקרנבל בריו הוא תחרות בין בתי הספר לסמבה על יוקרה ומיליוני דולרים. למרות שרב התיירים בעולם מכירים את הקרנבל הברזילאי כמצעד הסמבה הגדול של ריו, הקרנבל בברזיל כולה הוא חגיגת מוזיקה עממית. בסלבדור חוגגים כולם ביחד בכמה מוקדים בעיר, בחגיגה המונית כשטובי הזמרים והאמנים מופיעים על גבי משאיות העוברות ברחבי העיר, "טריו אלקטריקו", כשהמוזיקה האהובה עליהם זו דווקא מוזיקת הצ'ה. 

הקרנבל בברזיל מתאים לכל מי שרוצה לבוא ולהיות חלק ממסיבות הרחוב הגדולות ביותר, הצבעוניות ביותר, וגם הארוכות ביותר. לעיתים נדמה כי העולם הוא מסיבה אחת מתמשכת, עם הפסקות קצרות בים. בכל פינה בברזיל אם בריו, או סלבדור המוכרות, ברסיפה או אולינדה האותנטיות, ביקור בחגיגת הקרנבל הוא המסיבה האולטימטיבית. אצלנו בברזילאו תוכלו למצוא .דירות להשכרה לקרנבל, כרטיסים למופעי הסמבה בריו ולמסיבות בסלבדור, הסעות וההעברות ועוד, הכל כדי שתוכלו לחגוג בשקט ולהשאיר לנו את הדאגות שלכם.

הקרנבל בסלבדור
הקרנבל בסלבדור הוא מסיבת הרחוב הגדולה ביותר בעולם ובשל הביקוש האדיר ללינה בזמן הקרנבל, רב התיירים בוחרים לישון בקרנבל בדירות אשר מושכרות לתיירים. למעלה מ-4 מליון איש יוצאים כל ערב למסיבת הרחוב, כשלמעלה ממליון מהם מגיעים מכל רחבי ברזיל והעולם. לקרנבל שלושה סיבובים בהם מופיעים טובי הזמרים הדי.ג'יי. והלהקות בברזיל ובעולם על גבי משאיות שעושות את דרכם בין מליוני החוגגים. הסיבוב המוכר והתיירותי הוא סיבוב בארה-אונדינה, ובאיזור זה גם מומלץ לישון. סיבוב נוסף הוא קאמפו גראנדה אשר הוא הסיבוב הראשון, ונחשב כיום לסיבוב העממי ו"האמיתי" אך גם למעט יותר מסוכן. הסיבוב השלישי נערך בעיר העתיקה "פלוריניו" ונמשך בעיקר במשך היום ובשילוב השכונה היפה ביותר בעיר הביקור בו מאוד מומלץ.

הקרנבל בריו
בקרנבל בריו מגיעים מאות אלפי תיירים מכל רחבי העולם, אשר מציפים את בתי המלון וגרמים לעליית מחירים עצומה. אחת הדרכים של התיירים לחסוך מעט כסף היא לישון בדירות אשר מתפנות לתיירים הבאים לקרנבל. היתרון בכך הוא הכניסה לדירה מעל 3 אנשים, ובכך לחלוק את ההוצאה הגבוהה. הקרנבל בריו מתרחש בכל רחבי העיר, אם בקופה קבנה במסיבות רחוב ומשאיות ענק עם מוזיקה ברחבי השכונה, ואם בשכונת לאפה שם ממשיכים את המסיבה כל השנה, והסמבה-דרומו הוא אצטדיון רחוב שם מתרחש המצעד המרכזי והמפורסם, הממוקם במרכז העיר. לכן למיקום הדירה אין חשיבות מיוחדת אך רוב התיירים מעדיפים את הקרבה לים שנמצאת בקופהקבנה.  

מופעים וכרטיסים לקרנבל, העברות והסעות בסלבדור או בריו
הקרנבל בסלבדור הוא מסיבת הרחוב הגדולה ביותר בעולם, ספר השיאים של גינס הכתיר את הקרנבל כחגיגות ההמוניות הגדולות ביותר בעולם. למעלה מ-4 מליון איש יוצאים כל ערב למסיבת הרחוב, כשלמעלה ממליון מהם מגיעים מכל רחבי ברזיל והעולם. לקרנבל שלושה סיבובים בהם מופיעים טובי הזמרים הדי.ג'יי. והלהקות בברזיל ובעולם על גבי משאיות שעושות את דרכם בין מליוני החוגגים, כשמסביב לכל משאית יש איזור סגור לאלו שקנו כרטיס למשאית, אותו "כרטיס" מגיע בצורת חולצה או לבוש אותו יש לרכוש מראש. אופציה נוספת ומאוד מומלצת היא לקנות כרטיס למרפסות המתצפתות על כל המסיבות ברחוב. או להיות "פופקורן" כמו שהמקומיים קוראים לכל אלו שאין להם כרטיס לכלום ועוברים בין כל המסיבות וחופשיים ברחוב.
הקרנבל בריו הוא מסיבת סמבה אשר קוראת בכל פינה בעיר, אך במרכז הקרנבל עומד מופע הסמבה המפורסם ב"סמבה-דרומו". המסיבות הרחוב לרוב הם חינם, כמו בסלבדור "פופקורן" אך מופע הסמבה המרכזי דורש קנייה של כרטיס מראש. מחירי הכרטיסים משתנים מאוד מאחר והשוק "השחור" מאוד מפותח סביב מכירת הכרטיסים. המופע נמשך כל ערב בסביבות 6 שעות, והימים המבוקשים ביותר הם הימים השלישי והרביעי לקרנבל אז מתחרים 12 בתי הספר הטובים ביותר בריו דה ז'ניירו. כל בית ספר לסמבה עורך הופעה של עד 40 דקות בהם הוא עובר מסלול של כמעט קילומטר לאורך האצטדיון. פרטים על הכרטיסים ומפת האצטדיון תוכלו למצוא אצלנו באתר בעמוד כרטיסים לקרנבל, העברות וטיפים בתוך עמוד קרנבל 2017.